Forumuz.Net sitesine hoş geldiniz.
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu
 1. #1
  αdмiиiи мєℓєgi


  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Bulunduğu yer
  Renklerin içi
  Tecrübe Puanı
  Mesajlar
  12,162

  Standart Kültür ile ilgili kompozisyon

  Kültür ile ilgili kompozisyon

  Kültür konulu kompozisyon
  Kültür üzerine bir yazı
  Kültür ile ilgili kompozisyon

  Kültür toplumların gelişme süreçleri içinde meydana gelen maddi ve manevi değerler bütünlüğünü ifade eder. Her toplumun yöresel örf adet ve yaşam değerleri bir mozaik gibi birleşerek milli bir kültürü oluşturmaktadır. Bir devleti ayakta tutan en önemli unsur o ülkenin milli kültürüdür. Kültür milleti milletlerde devleti oluşturmaktadır.

  Ülkemizin milli kültürünün temellerini Atatürk ilke ve inkılâpları oluşturmaktadır. Kurtuluş Savaşı ile başlayan dönemde yokluklar içinde toplum manevi ve maddi fedakârlıkları dayanışması ile özgür bir yaşama ve hürriyete ulaşabilmiştir. Toplumlar kendi milli kültürleri etrafında birleşmektedir. Aynı ülkenin farklı topluluklarının kültürlerini öğrenmektedir. Bir zincirin halkaları gibi birleşerek farklı olan bu değerler sonucunda bir milli kültürü teşkil etmektedir. Kültür bir devletin medeni oluşumunu da şekillendirir.

  Ülkeler diğer ülkelerin farklı kültürlerini tanımak ve öğrenmek maksadı ile kültürel etkinlikler düzenlemektedirler. Uluslar arası yapılan etkinliklerde değişik yaşam ve değerler öğrenilmiş olabilmektedir. Tiyatro müzik dans yöresel oyunlar kitap şiir ve diğer alanlarda başka ülkelere ait kültürler öğrenilebilir.

  Kültür seviyesinin ölçüsü toplumun öğrenim ve maddi değerlerin yükselmesi ile doğru bir orantı oluşturmaktadır. Sadece kendi kültürümüz çevresinde yaşamaktan ziyade değişik kültürleri tanımak araştırmak bu alandaki çalışmaları takip etmek kendi kültürümüzü de geliştirir. Bizlerin yaşam ve değer yargılarımızı farklı olanlar ile karşılaştırmak sonucunda yeni bir fikir oluşmasını sağlamak elbette kendi kültür seviyemizi yükseltebilir. Kendimizin maddi ve manevi değer bütünlüklerini farklı olanlar ile mukayese etmek aralarındaki farkı değerlendirmek milli kültürümüzün daha da gelişmesine olumlu yönlerde katkılar sağlar.


  Hemen Paylaş!


 

 
Künye Uyarı
Powered by vBulletin® Version 4.1.12
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Extra Tabs by vBulletin Hispano
Sanal Dünyanın Gerçek Ailesi
Copyright ©2007-2015 Forumuz.Net

Sosyal paylaşım platformu olan Forumuz.Net sitemizde, kullanıcılar, 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan Forumuz.Net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İLETİŞİM panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, Forumuz.Net yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.


sohbet