Forumuz.Net sitesine hoş geldiniz.
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu
 1. #1

  Üyelik tarihi
  Sep 2010
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Tecrübe Puanı
  Mesajlar
  282

  Standart Sevan Nişanyan - Adını Unutan Ülke

  Sevan Nişanyan - Adını Unutan Ülke

  Türkiye’de Adı Değiştirilen Yerler Sözlüğü
  Everest Yayınları
  Haziran 2010 555 Sayfa 24 TL  Türkiye`de cumhuriyet döneminde bürokratik kararla adı değiştirilen on beş bin civarındaki yerleşim biriminin eksiksiz -veya eksiksize yakın- bir envanteri bugüne kadar çıkarılmamıştır. Adını Unutan Ülke bu önemli hizmeti yerine getirirken değiştirilen adların birçoğunun Türkçe Kürtçe Ermenice Yunanca Arapça Süryanice Zazaca Gürcüce Lazca Bulgarca ve diğer dillerdeki anlamını ve geçmişini ortaya çıkarmayı amaçlıyor.
  Sevan Nişanyan Everest Yayınları`ndan çıkan Sözlerin Soyağacı: Çağdaş Türkçenin Etimolojik Sözlüğü Yanlış Cumhuriyet: Atatürk ve Kemalizm Üzerine 51 Soru ve Kelimebaz 1-2 adlı kitapların yazarıdır.


  Hemen Paylaş!


 

 
Künye Uyarı
Powered by vBulletin® Version 4.1.12
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Extra Tabs by vBulletin Hispano
Sanal Dünyanın Gerçek Ailesi
Copyright ©2007-2015 Forumuz.Net

Sosyal paylaşım platformu olan Forumuz.Net sitemizde, kullanıcılar, 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan Forumuz.Net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İLETİŞİM panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, Forumuz.Net yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.


sohbet