Forumuz.Net sitesine hoş geldiniz.
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu
 1. #1
  нαчαʟʟєяıп καdαя ɢüzєʟsıп

  Üyelik tarihi
  May 2008
  Tecrübe Puanı
  Mesajlar
  14,143

  Standart Yoksulluk maaşı kimlere verilecek

  Yoksulluk maaşı kimlere verilecek

  Yoksulluk maaşı ne zaman
  Yoksulluk maaşından kimler faydalanacak


  Türkiye’de “Aile yardım ödeneği doğum yardımı ödeneği ölüm yardımı ödeneği cenaze gideri asgari geçim indirimi primden muaf tutulan çocuk ve aile zamları özürlü yakını aylığı özürlü bakım parası” olarak pekçok yardım yapılıyor. Tüm Avrupa ülkelerindeki aile yardımlarını “primsiz yardım” sistemine ilişkin örnekleri inceledik. Biz şimdi yeni bir çalışma yapıyoruz.

  SOSYAL YARDIMDAN SOSYAL HAK ANLAYIŞINA

  Bu kapsamda yapılan tüm yardımları “sosyal yardım” kapsamından çıkarıp “sosyal hak” anlayışına kavuşturmak istiyoruz. Bunun için Türkiye’de bütün ailelere yönelik bir gelir testi yapmaya başladık. Bu testi ‘asgari ücretin altı veya üçte biri’ gibi kriterlere göre yapıyoruz.”

  MAAŞLAR BANKADAN ÖDENECEK

  Eğer ailenin geliri belli kriterlerin altında ise devletin onlara düzenli maaş vermesi söz konusu olacak. Bu mekanizmayı oluşturmaya çalışıyoruz. Tıpkı emekli maaşları gibi ailelerin bankada hesapları olacak ve her ay o hesaba maaşları yatırılacak. Düzenleme seçimden sonra gündeme gelecek. Biz bu sistemi ‘sosyal koruma’ olarak adlandırıyoruz.


  DAHA NELER NELER YAPILACAK

  Ömer Dinçer “İlgi göstermediniz gün yüzüne çıkmayan çok güzel işler yaptık” diye konuştu. Dinçer bu işleri şöyle anlattı:
  Tarım sigortalısının eşleri çocukları ve anne-babası sağlık güvencesinden yararlanacak.Yeni istihdam paketi ile çıraklar mesleki eğitim görenler Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınacak. Zorunlu trafik sigortası için vatandaştan prim kesiliyor. Vatandaş primini ödüyor devlet de tedavisini sağlıyor ama özel sigorta şirketi bunu devlete vermiyor. Tedaviyi biz üstleneceğiz sigorta şirketinden tahsil edecek. Kısmi çalışma ödeneğinin kapsamı genişliyor. Bölgesel veya sektörel bazda kriz olursa da yararlanacak.


  Hemen Paylaş!


 2. #2
  Gelecek Uzun Sürer

  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Bulunduğu yer
  bursa
  Tecrübe Puanı
  Mesajlar
  9,045

  Standart Cevap: Yoksulluk maaşı kimlere verilecek

  seçimlerden sonra ödenmeye başlanacakmış maaşlar
 

 
Künye Uyarı
Powered by vBulletin® Version 4.1.12
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Extra Tabs by vBulletin Hispano
Sanal Dünyanın Gerçek Ailesi
Copyright ©2007-2015 Forumuz.Net

Sosyal paylaşım platformu olan Forumuz.Net sitemizde, kullanıcılar, 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan Forumuz.Net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İLETİŞİM panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, Forumuz.Net yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.


sohbet