Forumuz.Net sitesine hoş geldiniz.
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu
 1. #1

  Mesaj 2 Mart 1992 Bosna Savaşı ve katliamdan kareler

  2 Mart 1992 Bosna Savaşı ve katliamdan kareler

  Srebrenitsa Katliamı
  Bosna Savaş fotoğrafları

  Bosna Savaşı 19 yıl önce bugün Bosna Hersek’in referandumla bağımsızlığını ilan etmesinin ardından Sırp güçlerinin başkent Saraybosna’yı kuşatma altına almasıyla başladı. Bosna Savaşı 14 Eylül 1995’e kadar sürdü


  Bosna Savaşı süresince başkent Sareyova kuşatma altında tutuldu. Şehrin etrafında konuşlanan Sırp güçleri şehre giriş çıkışları engelledikleri gibi şehri kesintisiz olarak bombaladı. Şehrin elektriğini suyunu kesti ve şehirde yaşayan insanların temel ihtiyaçlarını dahi karşılamalarına engel oldu. Kuşatma süresince Sareyova’da hedef olmamış bir ev kalmadı. 400 bin nüfuslu Sareyova’da savaş süresince 10 bin kişi öldürüldü 56 bin kişi yaralandı. 11 Temmuz 1995’de BM tarafından Güvenli Bölge ilan edilen Srebrenitsa’da 10 bin Boşnak katledildi. Bosna Savaşı süresince 312.000 kişi hayatını kaybetti; 2 milyona yakın Boşnak evlerini terk etmek zorunda kaldı

  Bosna Savaşı Dayton Antlaşması’nın imzalanması ile sona erdi. Ancak 20. Yüzyılın ortasında Avrupa’nın merkezinde Bosna’da yaşanan katliamların izleri tazeliğini koruyor. Bosna’da işlenen insanlık suçlarının sorumlularından Ratko Mladiç halen yakalanabilmiş değil Slobodan Miloseviç ise Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi’ndeki yargılaması devam ederken öldü. Bosna Savaşı’nın izleri tazeliğini korurken Boşnakların adalet arayışı sürüyor  Hemen Paylaş!


 2. #2
  la liberté

  Üyelik tarihi
  Sep 2010
  Tecrübe Puanı
  Mesajlar
  9,632

  Standart Cevap: 2 Mart 1992 Bosna Savaşı ve katliamdan kareler

  Bir insan ne kadar kötü olabilirin karşılığıdır aslında.
  Tüm dünyanın gözü önünde avrupanın ortasında katliamların soykırımın yaşandığı Avrupa'nın iki yüzlülüğünü gözler önüne seren bir savaş.
  Bu kanlı savaşın en trajedik katliamlarından biri de Srebrenitza katliamıdır.
  Dehşet verici kareler.

  *Srebrenitsa imiş  Konu Nymphetamine tarafından (02-03-2011 Saat 21:57 ) değiştirilmiştir.

 3. #3

  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Tecrübe Puanı
  Mesajlar
  9,836

  Standart Cevap: 2 Mart 1992 Bosna Savaşı ve katliamdan kareler

  Aslında istenmeyen Avrupa'nın göbeğinde dini Müslüman olan bir ülkedir.

  Hani yalvar yakar girmeye çalışıyoruz ya AB denen saçmalığa aslında almamalarının da en önemli sebebi AB nin sebebi olan Hristiyan Birliğinin bozulacak olmasıdır.
 4. #4

  Standart Cevap: 2 Mart 1992 Bosna Savaşı ve katliamdan kareler

  Dünya konu hortlatma günü etkinlikleri çerçesinde
 

 
Künye Uyarı
Powered by vBulletin® Version 4.1.12
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Extra Tabs by vBulletin Hispano
Sanal Dünyanın Gerçek Ailesi
Copyright ©2007-2015 Forumuz.Net

Sosyal paylaşım platformu olan Forumuz.Net sitemizde, kullanıcılar, 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan Forumuz.Net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İLETİŞİM panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, Forumuz.Net yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.


sohbet