Forumuz.Net sitesine hoş geldiniz.
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 52 Sayfa bulundu
Like Tree22Likes

Konu: Rahatsız Edici 15 Film | Sinema'nin yasaklı filmleri

 1. #1
  Ϝ ϓ ſ Ϟ

  Üyelik tarihi
  Mar 2013
  Tecrübe Puanı
  5000
  Mesajlar
  5,290
  Ruh Halim
  Sapsal

  Standart Rahatsız Edici 15 Film | Sinema'nin yasaklı filmleri

  Rahatsız Edici 15 Film | Sinema'nin yasaklı filmleri

  Sinema bazen size karşı sizin istediğinizden daha fazla dürüst olmak isteyebilir. İşte bu uğurda daha gerçekçi sert çarpıcı ve vurucu olmaya çalışırken gerçeği eğip büken sizi içten kemiren fetheden yaralayan kimi zaman tiksindiren filmler karşınıza çıkabilir. Size ekrana perdeye bakmak konusunda zorluklar yaratabilecek; bazen sizin ilginizi istismar edebilecek; gösterdiği vahşet ile stabil psikolojinizin ayarlarıyla oynayabilecek; izleyici düşmanı filmleri kişisel bir listede toparladık. Listeyi bir rahatsızlık paratoneri olarak da kullanabilirsiniz.


  A Clockwork Orange – Otomatik Portakal (1971)

  Sinema tarihine adı altın harflerle yazılan bir Kubrick distopyasıdır A Clockwork Orange. Tüm zamanların en psikopat film karakterlerinden biri olan Alex DeLarge hem ismiyle hem cismiyle unutulmaz sinema anılarımız arasında kendine özel bir yer bulmuştur. Karanlık bir gelecek aracılığıyla günümüzün sistem çarklarını sert bir biçimde eleştiren film bağımlılık üzerine de dikkate değer söylemlerde bulunur. Kubrick’in dehasıyla yarattığı kendine has rahatsız ediciliği de bazıları için tam anlamıyla şok edicidir.
  Pink Flamingos (1972)

  Pink Flamingos da kıyıda köşede kalmış mide kaldıran kültlerden birisi aslında. Kara mizah unsurlarını daha önce denenmemiş bir biçimde kullanan film ağızda biraz acı biraz tatlı bir tat bırakmaktadır. Ensestten giren yamyamlıktan çıkan ve bu esnada da hayvanlara eziyet etmekten geri kalmayan Pink Flamingos gösterildiği her yerde seyirci kitlesini ikiye bölmüştür. Zaten rahatsız edici herhangi bir filmin üzerinde uzlaşmaya varmak zordur.


  The Last House on the Left – Soldaki Son Ev (1972)
  Peşinden birçok gore filmi sürükleyen intikam öykülerinin korku-vahşet sineması alt türü olmasında büyük etkisi olan bir Wes Craven filmi Soldaki Son Ev. Sapık bir çeteye kurban giden kızlarının intikamını almak isteyen bir ailenin öyküsünü anlatıyor film. İçerdiği şiddet nedeniyle sansür süzgecinden geçmekte çok zorlanan bazı ülkede tamamen yasaklanan bazılarında ise bir kısmı kesilip ancak öyle gösterime giren bu kült film Craven’ın sinemadaki yolculuğunun başlangıç noktası.


  Salò o le 120 giornate di Sodoma – Salo or the 120 days of Sodom – Salo Ya Da Sodom’un 120 Günü (1975)

  Hakkındaki tartışmalar hiçbir vakit dinmeyen ve Pasolini’nin ölümüne neden olduğu konuşulan Salo sinema tarihinin belki de en sert faşizm eleştirisini içerisinde barındırıyor. 9 kız ve 9 erkek tutsağın 120 gün boyunca maruz kaldığı psikolojik fiziksel ve cinsel vahşeti anlatan film faşizmin tüyler ürperticiliğine aynı şekilde yanıt verdiği için ilginç tartışmaları da beraberinde getiriyor. “Gore” tanımına yeni cümleler ekleyen bu ürkütücü film üzerinden geçen yaklaşık 40 seneye rağmen rahatsız ediciliğinden hiçbir şey kaybetmemiş durumda. Zaten bir Marquis de Sade uyarlaması olduğunu söyleyince film kafanızda iyiden iyiye şekillenecektir.


  Eraserhead (1977)

  David Lynch’in ilk filmi haliyle Lynch’in zihnine ve bilinçaltına ilk yolculuk… Birkaç ironik istisna dışında neredeyse tüm filmlerinde bizi rahatsız etmeyi kendine görev edinen David Lynch tüm zamanların en iyi ilk filmlerinden birinde üstlendiği görevi en etkili biçimde yerine getiriyordu. Hiçbir zaman grotesk karakterlere olan sevdasını ve “öteki” anlatımını saklamayacak olan üstad Henry Spencer ve onun karanlık dünyası ile kabuslarımızın değişmez başrollerinden birini üstlendi yıllarca.


  Day of the Woman (1978)

  Yine intikam kelimesinin hakkını veren sözlük anlamıyla “mide bulandıran” kanlı mı kanlı bir vahşet filmi… Çizdiği kadın kahraman portresiyle kısa bir sürede kült olarak anılmaya başlanan Day of the Woman “I Spit on your Grave” adıyla yakın dönemde yeniden çevrilmiş ve Hollywood plastikliğine yenik düşmüştü. Orijinal filmin etkisi ise elbette ki eskiliğinde ve bu eskiliğin yarattığı atmosferinde yatıyor. Tecavüze uğrayan bir kadının kanlı geri dönüşünü anlatan Meir Zarchi eseri şiddetin sinemadaki çarpıcı tezahürlerinden birisi.


  Cannibal Holocaust (1980)

  Blair Witch Project ile hatırlanan ve sonrasında da Rec Cloverfield Paranormal Activity gibi yakın dönem örnekleriyle de popüler hale gelen bir alt türün öncüsüdür Ruggero Deodato’nun sahte-belgeseli. Zaten “sahte” dediğime bakmayın görüntüler o kadar gerçekçidir ki Deodato oyuncularının gerçekten kazıklara saplanmadığını mahkemede kanıtlamak zorunda kalmıştır ve ancak bundan sonra beraat edebilmiştir. Vahşet algısını genişleten ve birçok insanın psikolojisine kalıcı tesir eden Cannibal Holocaust rahatsız edici filmlerin en iddialılarından biri.


  Videodrome (1983)

  David Cronenberg’in kabusları filme alma yetisi yönetmenin ilk dönem sinemasından haberdar bir sinemasever tarafından zaten bilinmektedir. Videodrome’da yönetmenin gerçek ile sanrı arasındaki çizginin yitip gitmesi üzerinden hareket ettiği imgesel manada çığır açıcı unsurlarla dolu sürreal bir tablosudur. Ayrıca teknolojiye tapınmaya başlayan dünyaya getirilen çarpıcı bir eleştiridir aynı zamanda.


  Hei tai yang 731 – Man Behind the Sun (1988)

  Japonların İkinci Dünya Savaşı döneminde yaptığı tıbbi deneyleri anlatan ve istismar filmi kategorisinde ayrı bir yeri bulunan son derece ağır bir filmdir Hei tai yang. İnsanı en derin korkularıyla yüzleştirmesinin yanı sıra ekrana bakması çok zor anları da içerisinde barındırır. Akla hayale gelmeyecek işkence yöntemlerini sadizm terminolojisine yılmadan ekleyen film sinema tarihinin en hastalıklı vahşet filmlerinden biri…


  Funny Games – Ölümcül Oyunlar (1997)

  İnsanın kötücüllüğünün kronik olduğu ön kabulüyle film yapan bir yönetmen Michael Haneke. Bu nedenle bu başyapıtında “sebepsiz şiddet”i odak noktasına alması hiç şaşırtıcı değil. Çıktıkları tatil başlarına musallat olan iki psikopat tarafından heba edilen bir aile korkulu ve engellenemez bir vahşet ile karşı karşıya kalır. Funny Games’de şiddet o kadar kesindir ki kader yalnızca kötü şeyler olmak üzere olduğu zaman gerçektir sanki. Duygusal hasar yaratma ihtimali taşıyan müthiş bir filmdir Funny Games.


  Happiness (1998)
  Tek kelimede ironinin tanımını yapan ismiyle aile üzerine çekilmiş en rahatsız edici ve en “hardcore” filmlerden biri olan Happiness Todd Solondz’un başyapıtı olarak kabul görüyor. Amerikan ailesinin zayıflıklarına acımasızca saldıran film yaptığı gerçekliği acıtan tespitler ile tam bir “dost acı söyler” vakası. Filmin herhangi bir karakterine sempati duymak neredeyse imkansız “empati”den ile hiç söz etmiyorum bile. Fakat filmin rahatsız edici filmler listesinin sinemasal anlamda en doyurucu işlerinden biri olduğu aşikar.


  Odishon – Audition – Ölüm Provası (1999)

  Japonların sevilen yönetmeni Takashi Miike’nin intikam öykülerini seven bir coğrafyaya hediye ettiği stilize vahşet filmi hassas bünyeleri sinema salonlarında çok zorlamış hatta kimilerini bayıltmıştı. İşin ilginci şu an bırakın filmi filmin yazısından bile çekinen ülkemizde bu vahşi kült ticari gösterim şansı bile bulmuştu. Karanlık bir geçmişe sahip olan Asami’nin tüyler ürperten intikam hikayesini anlatan film genel atmosferiyle de oldukça etkileyici ve hatırda kalıcı bir sinema deneyimi.


  Irreversible – Dönüş Yok (2002)

  Orta metrajlı denemesi Carne ve ilk uzun metrajı I Stand Alone ile bizi ileride çok rahatsız ettireceğini baştan hissettiren Gaspar Noe janra tam oturmamasına rağmen çekilmiş en iyi gerilim filmlerinden birini çekti 2002’de. Film henüz gösterilmeden hakkında okuduklarımız sinema salonunun ışığı kararır kararmaz diken üstünde hissetmemize yol açmıştı zaten. Kurguyu tıpkı Nolan’ın Memento’sundaki gibi tersine çeviren ve hiçbir anında sözünü sakınmayan Noe eleştirel bir şiddetten çok kuvvetli bir başyapıt çıkarıyordu.


  The Human Centipede (2009)

  Yakın dönem istismar sinemasının önemli örneklerinden biri olarak kabul edilen ve hastalıklı bir bilim adamının yaptığı korkunç deneyleri anlatan filmin tüm ipucu aslında isminde yatıyor. Tabii ki oluşturulmaya çalışılan yaratığın ilk anda hafızanızda oluşan kadar mizah içerikli bir görüntü olmadığı kesin. İşte biz de bu filmi mide bulandırıcı ve rahatsız edici olarak addediyoruz. Tom Six’in hiç vakit kaybetmeden ikincisini çektiği ve üçüncüsünü de çekeceğini açıkladığı The Human Centipede vahşet sinemasının yeni neferlerinden.


  Srpski Film – A Serbian Film (2010)

  Gösterildiği ya da gösterilmediği her yerde irili ufaklı infiallere neden olan bu yakın dönem “korkunç”luğu beyazperdede görülmüş en ağır ve en net otorite eleştirisi olarak kayda geçti. Hem görselliğiyle hem de nasıl bir hayal gücünün ürünü olduğu meçhul fikirler vasıtasıyla hissettirdikleriyle izleyenin içine işleyen bir kara tecrübeydi A Serbian Film. Eski bir porno yıldızının mesleğine geri dönmesinden yola çıkan Sırp yapımı erotizme eklediği gore miktarını fazla kaçırmasıyla yalnızca psikolojik değil cinsel zararlar bile verebilir izleyenine.
  Kaan Karsan
  eksisinema
  ALINTIDIR


  Hemen Paylaş!

  Life is biggerit's bigger than you and you're not me. 2. #2
  Melodic Death

  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Bulunduğu yer
  Las Noches
  Yaş
  25
  Tecrübe Puanı
  578594
  Mesajlar
  8,124

  Standart Cevap: Rahatsız Edici 15 Film | Sinema'nin yasaklı filmleri

  Cannibal holocaust harbi rahatsız bir filmdi diğerlerini bilmiyorum ama merak ettim
  İsteyin şehri yakalım güneş doğdu sansınlar.

 3. #3
  « bad to the bone »

  Üyelik tarihi
  Sep 2010
  Bulunduğu yer
  akçay
  Yaş
  29
  Tecrübe Puanı
  1111853
  Mesajlar
  8,480

  Standart Cevap: Rahatsız Edici 15 Film | Sinema'nin yasaklı filmleri

  Alıntı Huysuz Nickli Üyeden Alıntı [Misafirler Kayıt Olmadan Linkleri Göremez | Kayıt Olmak için Tıklayın]

  Srpski Film – A Serbian Film (2010)

  Gösterildiği ya da gösterilmediği her yerde irili ufaklı infiallere neden olan bu yakın dönem “korkunç”luğu beyazperdede görülmüş en ağır ve en net otorite eleştirisi olarak kayda geçti. Hem görselliğiyle hem de nasıl bir hayal gücünün ürünü olduğu meçhul fikirler vasıtasıyla hissettirdikleriyle izleyenin içine işleyen bir kara tecrübeydi A Serbian Film. Eski bir porno yıldızının mesleğine geri dönmesinden yola çıkan Sırp yapımı erotizme eklediği gore miktarını fazla kaçırmasıyla yalnızca psikolojik değil cinsel zararlar bile verebilir izleyenine.

  Kaan Karsan
  eksisinema

  ALINTIDIR

  İzlemek gibi bir hatada bulundum bu listedekilerin hepsini izlememiş olsamda ilk 3 e kesinlikle girer. izlemeyin izlettirmeyin. sağlık ve huzurlu bir yaşam sürün  Huysuz likes this.

 4. #4
  "SM"

  Üyelik tarihi
  Sep 2011
  Bulunduğu yer
  "Madrid"
  Tecrübe Puanı
  368713
  Mesajlar
  21,464
  Ruh Halim
  Artist

  Standart Cevap: Rahatsız Edici 15 Film | Sinema'nin yasaklı filmleri

  A Clockwork Orange – Otomatik Portakal (1971)

  Ne filmdi ama  HosgeldinHarunAbi likes this.

 5. #5
  Huysuz
  Misafir

  Standart Cevap: Rahatsız Edici 15 Film | Sinema'nin yasaklı filmleri

  A Serbian Film kadar rezil bir film görmedim ben hayatimda
  hangi kafayla yazilmis bu senaryo onu da anlamadim.izlerken sinirden aglamistim
  cocuk pornosuyenidogan pornosu normal porno hepsini barindiriyo bu rezil film icinde.
  filme yapilan yorumlari görüp merakla izlemistim ben de ama kesinlikle tavsiye etmiyormm  cLockwise and Galaxy like this.

 6. #6

  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Yaş
  22
  Tecrübe Puanı
  8141
  Mesajlar
  269
  Ruh Halim
  Mesgul

  Standart Yasaklanmış Filmler

  1- Cannibal holocaust(tüm dünyada gösterimi yasak)
  2- Savage Temptation (40 ülkede gösterimi yasak)
  3- Snuff (20 yıldır yasaklı bir film)
  4- The Last House on the Left (30 yılı aşkındır yasaklı)
  5- The Apartment on the 13th Floor (uzun yıllar yasaklı kaldı buda)
  6- Baise-Moi (sex vahşet ve tecavüzden hala bi çok ülkede banlı)
  7- Ms. 45 (tecavüz sanatı resmen hala yasaklı ve kalkmaz da bu yasak rape squad olarakda bulunabilir)
  8- Salo - Criterion Collection (yasaklanmadığı ülke yok!)
  9- I Spit on Your Grave
  10- Seven Doors of Death (filmin gösterime girebilen bölümü 65 dakika uncut versyonunu mutlaka izleyin)
  11- The House on the Edge of the Park (32 ülkeye sokulması bile yasak ve direk pislik bi film)
  12- Eaten Alive (Mangiati Vivi) (bir umberto lenzi filmi başka söze gerek yok)
  13- Sadomania (tüm dünyada yasaklı)
  14- The Antichrist (ilk gösterimde yasaklanan ve hala yasaklı olan ve hep yasaklı kalacak

  15 = FACE OF DEATH(GERÇEK ÖLÜM SAHNERİ İÇERİYOR)

  16=August.Underground.Mordum ( İZLEMEYİN PSİKOLOJİNİZ BOZULUR.Tüm kopyalarının yok edilmesi gereken bir film )

  Şimdi birkaçını inceleyelim neden yasaklandığını anlayacaksınız


  Grotesque | +18 | 2009 | (Dünyada Yasaklanan Film)

  Bu Gurotesuku altyazılı filmde slogan japon korku sinemasina hos geldiniz. Gercekten cok acimasiz ve cesur sahnelere yer veren bu uzakdogu sinemasina ait kaliteli korku filmini heycanla izleyeceksiniz. Korku ve gerilim severler filmi izlemek icin ekran basina?
  Film Tür: Gerilim / Korku.
  Yönetmen: Kôji Shiraishi.
  Yapım Yılı: 2009.
  Süre: 1 saat 13 dk.
  Dil: Japonca.
  Ülke: Japonya.
  Oyuncular: Hiroaki Kawatsure Tsugumi Nagasawa Shigeo Ôsak
  o

  Cannibal holocaust Korkudan ziyade iğrençlik için yapılmış sankifilmin yönetmeni 2 defa bu film yüzünden göz altına alınmışbir sokak çetesiyle anlaşıp morgtan ceset çaldıkları yönünde iddialar atılmıştı. Yönetmen yaklaşık bir ay bu film yüzünden hapiste yatmış.

  kazığa oturtulmuş cesetler 2 kabilenin birbirine saldırıp birbirlerini parçalayıp yemeleriTecavüzhamile bir kadının cenini parçalama sahnelerine kadar herşeyi düşünmüşler
  Ruggero Deodato'nun neredeyse 60 ülkede yasaklanarak bu alandaki rekoru elinde bulunduran ünlü İtalyan korku filmi Cannibal Holocaust Amazon ormanlarında yamyamlar hakkında belgesel yapmak isteyen bir grup macera tutkunu gencin kaybolması üzerine tanınmış bir antropoloğun olayı yerinde araştırmaya gitmesini konu alıyor.


  Film daha sonra olmadık zamanlarda bol bol çalacak sinir bozucu tema müziğiyle Amazon üzerinde uçarken başlıyor. Yere indikten sonra hemen farkettiğimiz İtalyan filmlerindeki kötü İngilizce dublaj ve 70'lerin İtalyan Korku Sinemasında sıklıkla görülen kötü oyunculuk oluyor. Neyse bunları hemen geçelim. Filmin ilk yarısı profesörün kayıpları aramasını ikinci yarısı ise çoğunlukla orada olan biteni ele geçirilen video görüntülerinden izlemekle geçiyor.

  Aslında bu video olayı iyi bir fikir. Görüntülerde yaşanan bozulmalar zamandaki atlamalar belgeselcilerin gitgide sapıtması iyi düşünülmüş. Ama burada duygusal açıdan izlediklerimizin etkileyici olması için o kişilere sempati duymamız lazım ama ne mümkün o kadar kötü gösterilmişler ki hiçbir şekilde onlar hakkında üzülmemize imkan yok hatta bir yerden sonra ölmelerini bile isteyebiliriz. Keza yerliler de çoğu sahnede yaşamayı haketmeyen vahşiler olarak gösteriliyor. Geleneklerine hakaret edildiği için çıldıran yerliler sanırım çok daha mantıklı olurdu. Ama filmin mantıklı bir yanı yok zaten. Belgesel çekmeye giden insanların bu kadar fütursuz bu kadar olmaları babasının malı gibi ormanın ortasında her türlü zulmü yapabilecek cesarette hareket etmeleri iki adım ötesinde 5e ayrılan arkadaşlarını kameraya çekebilmeleri tamamiyle filmin amacının vahşet ve iğrençlik gösterisi olduğunu kanıtlar gibi. Yönetmenin filmin sonuna niye o cümleyi sakladığını anlamadım. Eğer gerçekten niyeti bu kadar saf ve amacı bir şeyler anlatmaksa ne kadar çar***ı olursam o kadar iyi anlaşılır mantığıyla olan biteni sunması çok yanlış. Normal bir insanın aklında vahşetten başka bir şey kalacağını sanmıyorum.

  Bu filmin en çok tartışılan yönüde hayvanlara yapılan zülum olsa gerek. Filmlerine hayvan öldürme sahneleri koyan yönetmenlere itirazım hiçbir zaman olan biteni çekene değil. O zaten gereksiz ve hesaplıysa anlaşılır. Ama masum bir hayvanı hiçbir neden olmadan film icabı öldürmek benim katlanabileceğim bir şey değil. Özellikle fareyi kesme sahnesinde farkedeceksiniz ki hayvan resmen bağırıyor hepsi gerçek yapılmış. Bunun için özel görüntü ve ses efektleri var. Kaldı ki filmde insanların katledildiği sahnelerde o kadar iyi efektler kullanılmış ki yönetmen bununla ilgili mahkemeye çıkıp gerçek insan öldürülmediğine dair ifade vermek zorunda kalmış. Kazığa oturtma ve penis kesme sahnelerinde benim gibi durdurup nasıl yapmışlar bunu diye düşünen çok olmuştur eminim.  Tüm bu hayvan katliamı oldukça gerçekçi insan öldürme sahneleri şok eden dini ritüeller ve geleneklerin (Tükürükle mayalanan içkiyi içmek yeni doğan bebeği gömmek vb.) olduğu sahneler ister istemez ekran karşısına izleyiciyi kilitliyor. Beraberinde doğal ortamın sağladığı iyi bir atmosferi ve tedirginlik hissi var. Ben filmin affedilemez yönlerine rağmen yarattığı bu atmosferi beğendim. Diğer çok tepki çeken filmlere (Faces of Death Guinea Pig vb.) nazaran daha olumlu yorumlar almasını da buna bağlıyorum. Zaten bence elle tutulur başka bir yönü de yok.
  Korkudan ziyade iğrençlik için yapılmış sankifilmin yönetmeni 2 defa bu film yüzünden göz altına alınmışbir sokak çetesiyle anlaşıp morgtan ceset çaldıkları yönünde iddialar atılmıştı. Yönetmen yaklaşık bir ay bu film yüzünden hapiste yatmış  Ben Tanrı'nın cezalandırmasıyım ve büyük günahlar işlememiş olsan Tanrı benim gibi bi cezayı sana göndermezdi!!!

 7. #7

  Üyelik tarihi
  Aug 2012
  Bulunduğu yer
  Kocaeli-İzmir
  Tecrübe Puanı
  80220
  Mesajlar
  2,915
  Ruh Halim
  Uzgun

  Standart Cevap: Yasaklanmış Filmler

  I Spit on Your Grave tam yasaklanacak film ama ben izledim şokelere girdim
  Şu Cannibal'ı merak ettim hım
 8. #8

  Üyelik tarihi
  Jul 2012
  Bulunduğu yer
  Şile/Ağva
  Tecrübe Puanı
  22398
  Mesajlar
  2,206
  Ruh Halim
  Uyusuk

  Standart Cevap: Yasaklanmış Filmler

  Bi film daha vardı yasaklanan kırkayaklı bi adı vardı human neydi ya o da çok iğrenç bi filmikincisi de gelmiş o daha beter  Tanrı iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır;
  Yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar.
  Giordano Bruno

 9. #9

  Üyelik tarihi
  Aug 2012
  Bulunduğu yer
  Kocaeli-İzmir
  Tecrübe Puanı
  80220
  Mesajlar
  2,915
  Ruh Halim
  Uzgun

  Standart Cevap: Yasaklanmış Filmler

  Bu filmlerin çoğusu cinsel istismar üzerine. Hepsi de izleyicileri tatmin etmek için yani. Bunları izleyenler var midesi kaldırmadan yani.  D£N!Z likes this.

 10. #10
  Banlı

  Üyelik tarihi
  Aug 2012
  Yaş
  28
  Tecrübe Puanı
  0
  Mesajlar
  1,315
  Ruh Halim
  Kustah

  Standart Cevap: Yasaklanmış Filmler

  Cannibal holocaust ;

  Eğer film izlerken şok olmakşaşırmak istiyorsanız bence izleyin tam bir psikopat film. Ama zor bulunur çok çok zor.
  Gerçek bir domuzu öldürme sahnesi akıllara ziyan. Hamile kadının karnından bebeği söküp çıkarmaları(bak gözümün önüne geldi.) Manyak gibi izliyorum işte.
  aysavaşçısı likes this.

 

 
Künye Uyarı
Powered by vBulletin® Version 4.1.12
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
Extra Tabs by vBulletin Hispano
Sanal Dünyanın Gerçek Ailesi
Copyright ©2007-2015 Forumuz.Net

Sosyal paylaşım platformu olan Forumuz.Net sitemizde, kullanıcılar, 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan Forumuz.Net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İLETİŞİM panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, Forumuz.Net yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

sohbet

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556